بهترین روشهای آنالیز کامل وب سایت در گوگل

بهترین راهکارهای آموزشی سئو و بهینه سازی سایت

شنبه ۱۵ آبان ۰۰

بهترین روشهای آنالیز کامل وب سایت در گوگل

بهترین روشهای آنالیز کامل وب سایت در گوگلسئو یا SEO خلاصه کلمات Search Engine Optimization به معنی بهینه‌سازی سایت، برای موتور جستجو است. در واقع سئو، مجموعه ای از تکنیک‌ها و روش‌ها برای نمایش وب‌سایت شما در صفحات موتور‌های جستجو مانند گوگل، یاهو و یا بینگ است. در این مقاله،‌در مورد نحوه بررسی سئو سایت و چگونه سایت خود را سئو کنیم، چگونه وبسایت خود را سریع تر به گوگل معرفی کنیم را برای شما بررسی کرده ایم.
فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) پنهان

هدف سئو چیست؟
 روند بررسی سئو سایت و نکات:

    برای بررسی سئو وب سایت، ابتدا باید محتوای سایت را به صورت کامل دسته‌بندی و سازماندهی نمایید.
    اطلاعات مهم در محتوای سایت‌ها باید با تیتر درشت، (تگ‌های HTML ) نوشته شوند.
    تصاویر سایت باید بر اساس سرعت لود سایت و اهداف سایت، بهینه شوند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو سایت، تصاویر هستند که نقش پررنگی در بهینه سازی ایفا می‌کنند.
    محتوای سایت باید در تمام دستگاه‌ها از قبیل موبایل، تبلت، لپ تاپ و… به صورت کامل نمایش داده شود. نمایش بی نقص سایت در انواع دستگاه‌ها، یکی از نکات مهم در روند بررسی سئوی سایت است.
    استفاده از فونت مناسب و زیباتر کردن ظاهر سایت، از دیگر نکات مهم در روند بررسی سئو سایت است.

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه لیست قیمت سئو سایت مقاله ما را مطالعه نمایید.


 روند بررسی سئو سایت و نکات

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه ی تولید محتوای سایت مقاله ما را مطالعه نمایید.در ادامه ی مقاله به بررسی آنلاین سئو برای داشتن بهترین سایت سئو شده می پردازیم.
 بهترین روش آنالیز کامل وب سایت در گوگل:

برای اینکه بتوانید با استفاده از ابزار‌های گوگل سایت خود را آنالیز نمایید، باید با روش آنالیز وب‌سایت در گوگل، آشنا باشید. برای اینکار، ابتدا باید سایت خود را به گوگل معرفی کنید. برای استفاده از سرویس‌های گوگل مثل “گوگل آنالیتیک” باید از کد‌های مخصوص گوگل که به صورت انحصاری برای سایت شما توسط خود گوگل تولید می‌شوند، استفاده کنید.

با استفاده از این کد، گوگل می‌تواند انواع روش برسی سئو سایت را در وب‌سایت شما انجام دهد و اطلاعات مورد نیاز در سرویس‌های مختلف خود را، در اختیار شما قرار دهد.

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه آنالیز وب سایت چیست مقاله ما را مطالعه نمایید.

بهترین ابزار سئو برای بررسی سئو سایت
بررسی وضعیت سئو سایت با بهترین ابزار سئو به صورت آنلاین:

امروزه ابزار‌های زیادی برای بررسی سئو سایت، به وجود آمده است. ابزار سئو سایت در دنیای اینترنت را شرکت گوگل، ارائه داده‌است. سرویس گوگل آنالیتیک، یکی از بهترین و کامل‌ترین ابزارهای رایگان سئو سایت است که در دنیای وب و اینترنت، وجود دارد.

در دنیای دیجیتال امروزی، تقریبا بیش از ۹۰% جستجوها توسط موتور جستجوی گوگل، انجام می‌شود. در نتیجه سرورهای گوگل به کلمات جستجو شده و سایت‌های مختلف دسترسی دارند و تمام اطلاعات سایت‌ها در سرورهای گوگل، ذخیره شده‌است.

بررسی وضعیت سئو سایت با بهترین ابزار سئو به صورت آنلاین

ربات‌های مخصوص گوگل، به صورت مداوم در سایت‌ها به فعالیت مشغول هستند و محتوای جدید سایت‌ها را بررسی و سئو سایت‌ها را، اندازه‌گیری می‌کنند. هرچه وب‌سایت‌ بهینه‌تر و محتوای آن جدیدتر و کامل‌تر باشد، ربات‌ها اطلاعات سایت شما را در اختیار موتور جستجو قرار می‌دهند و سایت شما در نتایج جستجو‌ها، در رتبه بهتری نمایش داده می‌شود.

البته در کنار گوگل آنالیتیک، ابزار‌های دیگری هستند که به عنوان بهترین بررسی سئو وب سایت، شناخته می‌شوند.

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه structured data چیست مقاله ما را مطالعه نمایید.
بهترین سایت های سئو و معرفی ابزار‌ها عبارتند از:

در این قسمت لازم میدانیم برخی از بهترین سایت های سئو که مخصوص تحلیل و بررسی این معقوله است را به شما معرفی کنیم.

    کنسول جستجوی گوگل Google Search Console در واقع، ابزار کمکی گوگل آنالیتیک است و به بررسی لینک‌های سایت‌ها و سلامت آنها می‌پردازد به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه سرچ کنسول گوگل چیست مقاله ما را مطالعه نمایید.

کنسول جستجوی گوگل

    Google Keyword Planner، که ابزاری برای انتخاب کلمات مناسب در خصوص انجام تبلیغات اینترنتی است. یکی از بهترین ابزار‌های گوگل که به شما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی که کاربران در جستجو به کار می‌برند را، به راحتی شناسایی و از آنها برای کمپین‌های تبلیغاتی خود، استفاده کنید.

بررسی سئو سایت و تاثیر سئو بر سایت

 

    Google Mobile-Friendly Test ابزاری برای بررسی وضعیت سایت‌ها در دستگاه تلفن همراه و تبلت‌ها، است. با توجه به رشد چشمگیر این دستگاه‌ها در بین کاربران، گوگل اهمیت زیادی به این مورد می‌دهد که سایت‌ها در موبایل‌ها و تبلت‌ها به درستی و خوبی نمایش داده شوند. برای درک بهتر این موضوع می توانید مقاله راهنمای جامع Mobile Seo را مطالعه بفرمایید.
    Google Page Speed Insights ابزاری برای بررسی سئو سایت و سرعت بارگذاری سایت است. شما با استفاده از Google Page Speed Insights می‌توانید، سرعت بارگذاری سایت خود را اندازه گیری نمایید و روش مناسب بررسی سئو سایت را برای بهینه سازی سایت خود، انتخاب کنید.
    GTMetrix یکی از ابزار‌های رایگان است که به شما کمک می‌کند تا سرعت بارگذاری سایت‌ها در بخش‌های مختلف را، بررسی کنید. هرچه بررسی seo سایت شما بهتر باشد و سایت شما از لحاظ سرعت لود و عکس‌ها بهینه‌تر باشد، امتیاز بالاتری دریافت می‌کنید.

GTMetrix یکی از بهترین سایت های سئو

    Browsec یکی از ابزار‌های رایگان و جالب در زمینه سئو سایت است. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید، رفتار ربات‌های عنکبوتی گوگل در سایت خود را مشاهده کنید و در صورت مشاهده خطا و ایراد در سایت، به سرعت نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

بررسی seo سایت

به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه آنالیز سئو سایت مقاله ما را مطالعه نمایید.
هدف سئو چیست و چه تاثیری بر روی سایت دارد؟

امروزه رقابت در تمام بخش‌های دنیای تجاری به وجود آمده است. سایت‌ها نیز برای اینکه بهتر دیده شوند و در رتبه‌های جستجو به نتایج اولیه نزدیک باشند، رقابتی را آغاز کرده‌اند. این رقابت به وسیله بهینه سازی و چک آپ سئو سایت‌ها برای موتور‌های جستجو، وارد مرحله جدیدی شده‌است. هر چه سایت بهینه‌تر باشد، در موتور‌های جستجو رتبه نمایش بهتری دریافت می‌کند.

هدف از چک آپ سئو سایت

هدف سئوی سایت نیز این است که، به سایت‌ها کمک کند تا سریع‌تر و در رتبه‌های بهتر، نمایش داده شوند. در دنیای دیجیتال امروز، میلیون‌ها کاربر اینترنت برای پیدا کردن محتوای مورد نیاز، آن را در موتور‌های جستجو سرچ می‌کنند. بنابراین اگر سایت شما به صورت حرفه‌ای بهینه شده باشد، کاربران بیشتری به وب‌سایت شما هدایت می‌شوند.به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه تاثیر دامنه بر سئو مقاله اختصاصی ما را مطالعه نمایید.
نتیجه گیری

سئو مهم است! چرا که هر چه سئو سایت بهتر و بهینه‌تر باشد، وب‌سایت شما در رتبه بالاتری نشان داده می‌شود.به هنگام بررسی رتبه سایت بایستی بدانید طبق تحقیقات انجام شده کاربران در هنگام جستجو در موتور‌های جستجو مثل گوگل، به نتایج نمایش داده شده در پایین صفحات و یا صفحات دوم، توجهی نمی‌کنند.

معمولا کاربران به یکی از نتایج نشان داده شده در بین ۵ رتبه اول، اکتفا می‌کنند. به همین دلیل، هرچه سئو سایت شما بهینه‌تر باشد، تعداد کاربران بیشتری از طریق موتور‌های جستجو، وارد سایت شما می‌شوند. این مورد به معنی اهمیت سئو در جذب مخاطب بیشتر و بهبود کسب و کار است.
۰ ۰

چگونه عکس یا اسم خود را در گوگل ثبت کنیم؟ (6 ترفند ساده)

دانستن اینکه چطور کاری کنیم که وقتی کسی اسم ما را در گوگل سرچ می کند، نتایج گوگل مرتبط به ما و نام ما باشد مهارت فوق العاده مهمیست که باید به آن تسلط داشته باشیم.

متاسفانه خیلی ها نمی دانند که چطور باید عکس یا اسمشان را در گوگل ثبت کنند و در وهله اول، نمی دانند که چرا باید اینکار را کنند؟ خب، اول از همه بیایید ببینیم چرا باید عکس یا اسممان را در گوگل ثبت کنیم؟ دلیلش به این برمیگردد که ثبت نام و عکس شما در گوگل اهمیتتان را بیشتر می کند.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.